Použití materiálů Canna

Použití

Univerzální konopná izolace je pro svou vysokou schopnost teplotní a vlhkostní akumulace ideálním materiálem do difúzně otevřených konstrukcí. Široké využití nachází v krovech, stropech, podlahách, vnitřních i vnějších stěnách.

Postup aplikace u měkkých rohoží Vicarius Canna Flex a Canna Panel

  • Při aplikaci konopné izolace, na rozdíl od produktů přírody neživé – kamenné a skelné vaty - je zbytečné používat jakékoliv ochranné pracovní pomůcky.
  • S konopnou vatou můžete bez obav pracovat holýma rukama a tím ušetřit za rukavice, brýle, respirátory a kombinézy.
  • Při zateplení stropů objektů a mezi vazebními trámy doporučujeme použít drátěné podchycení, případně vypletení, záchytného drátěného roštu. Předejdete tím nežádoucímu prověšení izolace.
  • Pro aplikaci izolace vertikální – prostory mezi stěnami, vnitřní zateplování po obvodu objektu - je dobré použít drátěné přítlačné zpevnění, případně výplet.
  • Řezání konopné izolace je sice obtížnější než u minerálních izolací, nicméně elektrickou pilkou ocaskou BOSCH GFZ 16-35 AC velmi dobře zvládnutelné. Pro řezání menšího množství izolace postačí i speciální nože na izolace, např. STORCH.
  • Obtížnější řezání díky houževnatosti konopného vlákna je vykoupeno vynikající tvarovou stálostí a pružností rohoží. To vzápětí oceníte při montáži, kdy se nelze vyvarovat zmáčknutí rohoží při vkládání mezi konstrukční prvky. Rohož se po zmáčknutí vrátí zpět do původního stavu.
  • Konopné rohože je dobré nařezat o 2-3 cm větší, než je světlá šířka zateplovaného prostoru, abyste se vyvarovali odchlipování formátů od ohraničené plochy konstrukčních prvků a vytváření tepelných mostů po obvodu.

Zpracování

Canna Panel se zpracovává stejně jako obvyklé výrobky tepelných izolací. Materiál je velmi jednoduchý a krásně se řeže. Veškeré nářadí bylo speciálně vyvinuto a optimalizováno k práci s konopnou izolační deskou. Otvory na upevnění hmoždin jsou již mechanicky předvrtané.